Tilmeldingssiden

Herunder kan du tilmelde dit barn til det individuelle Københavnsmesterskab, som foregår lørdag den 26. oktober.

Indskrivning fra kl. 9.15

Grupperne er:
A:    Spillere, som går på en ungdomsuddannelse
B:    Spillere, som går i 9. eller 10. klasse
C:    Spillere, som går i 7. eller 8. klasse
D:    Spillere, som går i 5. eller 6. klasse
E:     Spillere, som går i 3. eller 4. klasse
F:     Spillere, som går i 2., 1. eller 0. klasse, eller er førskolebørn.
Å:    Åben gruppe for nybegyndere, der ønsker en hyggelig skakdag uden KM-konkurrence.

Sorter efter:
Antal tilmeldte: 45
For- og efternavnGruppeSkole/klub
Gruppe C Langhøjskolen
Gruppe E N. Zahles Gymnasieskole
Gruppe E N. Zahles Gymnasieskole
Gruppe F Tranegårdskolen
Gruppe F Skak for Sjov
Gruppe D Sankt Annæ Gymnasium
Gruppe E N. Zahles Gymnasieskole
Gruppe E Skak for Sjov
Gruppe E Skak for sjov
Gruppe F Langhøjskolen / Skak for sjpv
Gruppe E Tranegård
Gruppe B Brønshøj skak klub
Gruppe D Nørrebro skakklub/Skak for sjov
Gruppe E Skak for Sjov
Gruppe D Tranegårdskolen
Gruppe E Europaskolen Copenhagen
Gruppe F Tranegårdskolen
Gruppe E Skak For Sjov Skakskole
Gruppe F Ingen
Gruppe E Øbro
Gruppe F Amager Skakforening
Gruppe E Amager Skakskole
Gruppe D Sankt Anna Gymnasium
Gruppe F Skak for sjov
Gruppe C Hvidovre Skakklub
Gruppe D Langelinieskolen/Øbro skak
Gruppe F Tranegårdsskolen
Gruppe D Øbro/Langeliniskolen
Gruppe A N. Zahles Gymnasieskole
Gruppe E Skak for Sjov
Gruppe D Tove Ditlevsens skole
Gruppe D Nørrebro Skakklub
Gruppe E Nørrebro skakklub/Skak for sjov
Gruppe E Amager Skakforening
Gruppe F N. Zahles Gymnasieskole
Gruppe E NZG
Gruppe D Skak for sjov
Gruppe E N. Zahles Gymnasieskole
Gruppe E Amager skakforening
Gruppe C Skak for Sjov
Gruppe D Europaskolen Copenhagen
Gruppe E Skak for sjov
Gruppe E den classenske legatskole
Gruppe D BMS
Gruppe D BMS

En tanke om "Tilmeldingssiden"

  1. Pingback: Indbydelse til Individuelle københavnsmesterskab i skoleskak 2019 | Københavns Skoleskak

Der er lukket for kommentarer.